Harpuny » Omer harpuny gumové

Omer harpuna Cayman E.T. Roller 105 cmOmer harpuna Cayman E.T. Roller

Tato harpuna nabízí mnoho inovací, které z ní činí jedinečnou v kategorii kladkových harpun. Hlaveň je vyrobena z hliníku ve tvaru sépie, která má na horní i dolní části 2 uzavřená vodítka šípu. Horní se používá jako standardní vodítko pro šíp (6,5mm až 7mm) s úchytkami ve tvaru žraločí ploutve. Tento systém má tři hlavní výhody. Šíp opouští zbraň při výstřelu dokonale rovný i při použití dvou gum. Absence ztráty energie zpětného rázu zajistí lepší přenos energie na šíp. Šíp již není náchylný k bočnímu vychýlení při manévrování se zbraní, čímž se zlepší výkon, přesnost i dosah zbraně ve srovnání se stejně dlouhou harpunou s otevřeným vodítkem šípu. Dolní vodítko má 3 pevné úchytky ve tvaru ploutve, kam lze umístit spodní wishbone kladkových gum. Právě tato inovace je velice důležitá, protože uživateli dává možnost měnit napětí gum podle potřeby. Také nabíjení se stává s touto harpunou snadnější a není zapotřebí žádných speciálních nástrojů.
Na ústí hlavně jsou 2 kladky se skleněnými kuličkami, které jsou chráněny proti vniknutí písku. Skleněné kuličky prodlužují trvanlivost ložiska a zvyšují odolnost vůči axiálnímu zatížení vyvinutým elastickým napětím. Otvor na ústí hlavně pojme jednu nebo dvě kruhové gumy (v případě dvou gum je max. průměr 16mm). Dva stabilizátory snižují zpětný ráz vzniklý na kladkách. Po stranách kladek jsou nerezová vodítka, která usměrňují lanka a zabraňují jejich doteku s gumami.
Rukojeť je podobná jako u Cayman, ale je vyrobena z nerez oceli, aby byla zajištěna maximální citlivost i při extrémní zátěži. Na konci rukojeti je očko s klipem na lanko a navíc je k dispozici ještě měkká ergonomická rukojeť. U spoušti je nerez kroužek, kam se může přichytit lanko z bójky na hladině.
Harpuna je vybavena šípem s úchyty ve tvaru ploutve, které jsou určeny pro použití s wishbony Dyneema. Na šípu jsou nově i stabilizátory, které drží směr šípu po trajektorii.

Doporučená prodejní cena: 13530.00 Kč
13530.00
« Zpět